Lifecolor

Powrót do strony głównej   



Farby Akrylowe:

Paleta farb Lifecolor zawiera 54 kolory podstawowe (błyszczące lub matowe) oraz 101 autentycznych kolorów kamuflażowych do modeli. Kolory są oznaczone numerem wg katalogu Federal Standard 595b. Uzupełniające oznaczenia są podane wg palety RLM i RAL. Farby są sprzedawane w plastikowych, zakręcanych, buteleczkach 22ml. Zawartość buteleczki ma konsystencję śmietany i należy ją rozcieńczać rozcieńczalnikiem Lifecolor lub wodą demineralizowaną. Z jednej buteleczki otrzymujemy więc znacznie więcej farby niż 22ml.

Tensocrom:

Tensocrom jest unikalnym produktem pozwalającym uzyskiwać efekty dostępne dotychczas tylko zaawansowanym modelarzom. Jest doskonałym i prostym w użyciu środkiem "postarzania" modeli. Może pełnić, zależnie od sposobu użycia rolę "washa" lub "filtra".

Zestawy Farb:

Lifecolor wychodzi naprzeciw potrzebom modelarzy. Częstym problemem jest dla nich dobranie właściwego koloru kamuflażowego. Dokładnie opisane farby (numery FS lub RLM lub RAL) zostały pogupowane w zestawy tematyczne po sześć sztuk. W skład wielu zestawów wchodzą też farby spoza głownej palety Lifecolor, dopełniając ofertę.

Podręczna chemia:

Wśród wyrobów Lifecolor znajdują się też rozcieńczalnik 22ml i 250ml, zagęszczacz do farb i podkład.


Lifecolor


Malowanie farbami Lifecolor

Farby najlepiej jest rozcieńczać rozcieńczalnikiem Lifecolor Thinner, a w przypadku jego braku wodą, aż do uzyskania konsystencji mleka. Podczas nalewania prawidłowo rozcieńczona farba powinna łatwo spływać nieprzerywanym strumieniem, a nie kroplami lub grudkami. Nie zaleca się używać innego rodzaju rozcieńczalników, gdyż mogą one mieć wpływ na trwałość lub zmieniać kolor farby. W przypadku używania farby, która była długo przechowywana radzimy ją przefiltrować.
Do natryskowego malowania cienkich linii aerografem polecamy rozcieńczalnik Lifecolor Thinner. Zawiera on czynnik spowalniający zasychanie farby w dyszy aerografu. Konieczne jest ustawienie niskiego ciśnienia sprężarki. Należy pamiętać o tym, że w przypadku farb akrylowych lepiej jest pomalować kilkoma cienkimi warstwami niż jedna grubą.
Zaraz po malowaniu trzeba wymyć pędzle i/lub aerograf w wodzie. Zaschnięta farba może być wyczyszczona przy pomocy zmywacza Lifecolor, trójchloroetylenu (środek niebezpieczny - zachować ostrożność, przeczytać instrukcję na opakowaniu!) lub innego rozcieńczalnika. Uwaga: rozcieńczalnik Lifecolor Thinner nie rozpuszcza farby po zaschnięciu. Do tego celu służy zmywacz.

Zastosowanie Tensocromu

Nowość - Tensocrom - jest mieszaniną pigmentów w specjalnym medium, umożliwiającym nakładanie półprzezroczystych warstw, tzw. Glaze. Zastosowaniem Tensocromu jest cieniowanie, "brudzenie", "postarzanie", podkreślanie drobnych detali i różnicowanie kolorystyczne powierzchni modelu. Można go stosować na modelu pomalowanym dowolnym typem farb modelarskich. Użycie jest proste i efektywne. Zastosowanie ma tu zarówno pędzel jak i aerograf.
Nakładanie pędzlem:
Metoda 1.: Zanurzyć pędzel w Tensocromie. Nadmiar płynu wytrzeć ściereczką. Następnie pomalować całkowicie wybraną część modelu. Uwaga, nakładać cienką, półprzezroczystą warstwą. Im więcej warstw, tym łagodniejsze kontrasty i przejścia pomiędzy kolorami. Tensocrom wysycha bardzo szybko! To działanie Tensocromu jest podobne do "filtrów".
Metoda 2.: Zanurzyć pędzel w Tensocromie. Wpuścić krople płynu w krawędzie i szczeliny na powierzchni modelu. Pozostawić do wyschnięcia. Im więcej Tensocromu, tym wyraźniej detale będą widoczne na tle powierzchni modelu. To działanie Tensocromu jest podobne do "washa".
Po zakończeniu malowania należy umyć pędzel w wodzie.
Nakładanie Aerografem: Tensocrom może być nakładany prosto z butelki lub rozcieńczony wodą. Dla osiągnięcia jak najlepszych wyników należy malować przy jak najmniejszym ciśnieniu. Po malowaniu dokładnie wyczyścić aerograf wodą. Wybór 11 kolorów Tensocrom nie ogranicza modelarza. Kolejne kolory Tensocrom można tworzyć mieszając farby Lifecolor z medium Tensocrom TSC201